Jestliže se poprvé přestěhujete z bytu v pronájmu do vlastního, určitě se budete cítit skvěle. Pokud se dostaví dům nebo koupíte svůj vlastní byt, je důvod k radosti a oslavám. Teď už Vás čeká jen poslední krok a tím je konečné stěhování.

Jak se co nejlépe přestěhovat?

Základem je vymyslet dobrý plán. Do čeho věci zabalit, kdy se přestěhovat, kdo Vás bude schopný přestěhovat nebo jak velké auto bude případně potřeba. Nejlepším pomocníkem na tyto problémy je přepravní společnost v podobě stěhovací firmy, která Vám vše zařídí a vyšle pomocného stěhovacího technika, s kterým se domluvíte na podstatných detailech.
Nejjednodušší je tedy oslovit profesionální přepravní společnost či stěhovací firmu s vlastní autodopravou. Tento způsob je dobrý proto, že se s firmou dohodnete na termínu a ona Vás bude schopná přestěhovat za jediný den. Pokud byste se totiž rozhodli uskutečnit stěhování svépomocí nebo s pomocí kamarádů, mohlo by to být náročnější, než se zdá. Musíte sehnat dodávku či auto s vozíkem a nejspíše to za jediný den nezvládnete. Se stěhovací firmou máte naopak jistotu, že se během stěhování nic nestane, nic se nepoškodí a stěhovací auto přijede v domluvený čas.

Určitě máte v bytě také předměty, které se velmi složitě stěhují. Jedná se například o kamna, piano, manželskou postel, pračku, skříň, lednici, IT technu či jiné těžké břemeno. Pokud byste tyto těžké věci stěhovali sami, pěkně se zapotíte a také riskujete, že se něco nevratně poškodí. Stěhováci jsou v těchto ohledech zkušenější a tudíž je menší pravděpodobnost, že se něco stane. Pokud by se naneštěstí něco přihodilo, je firma pojištěna do velmi vysoké částky.

Jaké výhody s sebou přináší rodinný dům?

Pokud se stěhujete z bytu do rodinného domu, získáte tím mnoho benefitů v podobě:

  • zahrady;
  • více místa a prostoru;
  • svého zázemí.

Výhodou zahrady je to, že některé své věci můžete dát ven do dvorku či na jakékoliv místo venku a začít tak zabydlovat i okolí svého domu. Zahrada je velkou přidanou hodnotou. Děti si můžou sami chodit ven, psí mazlíček bude rovněž nadšený a také si zahradu užijete i Vy, ať už v podobě aktivního odpočinku při údržbě a přípravě zahrady či jako relax. Další výhoda je ta, že s více místa budete mít možnost pořádat i různé večírky, oslavy či party pro Vaše známe a nejbližší. Rodinný dům je radost a Vy budete mít mnohem více možností.