Máte doma, mezi kancelářským nábytkem či někde venku těžké břemeno, jako je například nábytek, klavír, stroj nebo trezor a máte strach, že je práce s vystěhováním těchto věcí nepředstavitelná? Nyní se už bát nemusíte. Nechte si pomoci, držte se plánu a uvidíte, že za chvíli budete mít předmět přestěhovaný na novém místě.

Začínáme

Stěhování těžkých břemen bývá celkem náročné, proto je potřeba se na tuto práci předem připravit. Platí, že čím je břemeno či předmět těžší, tím náročnější tato příprava bude. Před stěhováním je nejprve zapotřebí, aby objekt prohlédl technik. Technik okolí prohlédne a důkladně se seznámí s inventářem. Rozvrhne si celkový čas a průběh stěhování, zvolí stěhovací postup a zajistí nejvíce vhodné vozidlo pro tuto činnost.

Před stěhováním těžkých břemen doporučujeme udělat pár kroků, které práci velmi ulehčí:

  • zjistěte přesnou váhu a míru těžkého břemena
  • informujte pracovníky, jaká můžou být úskalí, která by je mohla potkat (schody, nízký strop, klenba)
  • po zjištění ceny neváhejte kontaktovat náš ochotný personál pomocí jednoduchého poptávkového formuláře nebo telefonicky
  • zajistěte dostatečně velké pracovní místo pro stěhovací vůz

Stěhování trezorů

Před stěhováním trezorů je zapotřebí technika, který se seznámí s váhou a mírou trezoru a zajistí potřebný obalový materiál nebo dřevěný futrál v případě nějaké letecké či námořní přepravy. Tento technik poté dohlíží na celkový průběh stěhování a řídí celý tým. Trezor se zabalí do velmi kvalitních materiálů, jako jsou tvrdé kartony, deky, bublinkové fólie či dřevěný futrál na míru. Trezor je pomocí popruhu naložen do vozu, kvalitně připevněn a dovezen na místo přestěhování. Tam je následně vybalen a smontován do původní podoby.

Stěhování hudebních nástrojů

Při stěhování hudebních nástrojů se používají speciální ochranné obaly, aby nedošlo k sebemenšímu zničení. U stěhování pian či křídel je nejprve potřeba aretace klaviatury a poté demontáž nohou, pedálů, táhla a dalších doplňků. Vše se důkladně zabalí a připevní. Pomocí popruhu se hudební nástroj naloží a ve vozidle připevní ke stěně vozidla. Dále se pak určení předmět přestěhuje na nové místo, vybalí z obalů, smontuje se a umístí na své místo. V případě zájmu může být také zajištěno naladění nástroje. 

Stěhování strojů

K nejvíce náročnému stěhování těžkých břemen patří právě stěhování strojů, u kterého je návštěva technika vždy nutná. Během stěhování strojů je někdy potřebná výstavba lešení, bourání zdí či montáž zátěžových konstrukcí pro stroje zavěšené ve vzduchu. Někdy je ale také potřeba upravit příjezdovou cestu k objektu, tak, aby se na místo dostala veškerá technika, jako je kamion, jeřáb či nákladní auto. V tomto případě je někdy zapotřebí delší časový plán.

Uvidíte, že pokud se budete držet jednotlivých pravidel a necháte vše v rukou odborníků, práce se nebude zdát tak náročná a vše půjde podle Vašeho plánu.