Pokud máte doma věci, které byste rádi při stěhování vyřadili nebo je v momentální chvíli nepotřebujete a nevíte, kam s nimi, uložení do skladu je tou správnou volbou. Skladové prostory jsou charakteristické čistotou a bezpečím, díky čemuž se nebudete muset obávat, že by s věcmi bylo zacházeno nevlídně a že by se něco poškodilo. Sklady jsou určené tedy jak pro fyzické osoby, tak pro právnické osoby a firmy.

Co vše se dá uskladnit?

Pokud jste fyzická osoba, uskladnit se u nás dají všechny věci, které nepotřebujete pro každodenní použití. Jedná se například o uložení bílé techniky, nábytku a dalších věcí, které Vám doma překážejí. Firmy si zde můžou uložit:

  • materiál;
  • zásoby;
  • archívy;
  • rekvizity.

Bez kterých věcí se pořádný sklad neobejde?

Pokud chce sklad splňovat určitou kvalitu jeho prostoru, musí mít vhodné vybavení a splňovat bezpečnostní předpisy. Mezi vybavení, které dělá sklad kvalitním, patří stroje, které se používají pro manipulaci s materiálem. Těchto strojů existuje několik druhů, pouze se liší způsobem použití, rozměrem, tvarem a hmotností. Můžeme mezi ně zařadit manipulační systémy, vysokozdvižné vozíky či tzv. retraky.

Co je to manipulační systém?

Manipulačních systémů máme několik druhů. Jedná se buď o univerzální zařízení či o roboty a manipulátory. Jsou to stroje, které nahrazují činnost lidské ruky při určité práci. Stroje se řídí ručně a ulehčují těžkou práci.

Druhy skladové techniky

Mezi základní druhy skladové techniky patří:

  • vysokozdvižné vozíky;
  • nízkozdvižné vozíky;
  • retraky.

Vysokozdvižný vozík je v základním vybavení skladu nepostradatelný. Je známý pod hovorovým pojmem „ještěrka“ a slouží pro manipulaci s těžkými břemeny. Ve vozíku se nachází zdvihací jednotka, která se skládá z rámu a vidlí. Dále se pak ve stroji  nachází kabina, v které sedí obsluha, jejíž prací je manipulace s tímto vozem. Podobným strojem je pak nízkozdvižný vozík, který slouží pro nakládání s menšími věcmi, jako jsou například palety.
Další manipulační jednotkou jsou ručně ovládané vychystávací vozíky či paletové vozíky. Dále pak ve skladu nesmějí chybět tzv. retraky, což je univerzální skladový vozík řízený obsluhou. Obsluha sedí na boku vozidla po směru jízdy, což jí přispívá k lepšímu výhledu. Vozíky slouží k zakládání zboží či materiálu do regálů.

Neváhejte se tedy na nás obrátit s jakýmkoli dotazem. Je samozřejmostí, že jako přepravní společnost, jejíž hlavní činností jsou stěhovací služby, zajistíme dopravu všech Vašich věcí na sklad a Vy si tak nebudete muset dělat s ničím starosti.