Jestliže patříte mezi ty, kteří nechtějí za nábytek utrácet moc peněz, bazar nábytku je pro Vás tou správnou volbou. Nemusíte se bát, že by nábytek v bazaru byl nějaký hodně zničený a špinavý. I použitý nábytek má velké benefity mezi které patří možnost koupě nábytku za nízké ceny, která vyřeší nákup vybavení do ložnice, kuchyně či obývacího pokoje. Také zde najdete i nepoužité kusy z referenčních akcí. Spojte tedy dobré s užitečným a v rámci stěhování se nerozhlížejte pouze po novém nábytek. Nevíte totiž, jaké krásné kousky se můžou v bazaru skrývat.

Co v bazaru seženete?

Nabídka je opravdu pestrá. Mezi nábytkem se dají sehnat šatní skříně, postele s roštem a matrací, sedací souprava či nějaký kancelářský stůl. Použitý nábytek, který je plně funkční a v pěkném stavu, dobře poslouží. Nákup v bazaru je nejhodnější pro mladé rodiny s dětmi, které nechtějí utrácet za předražený nábytek a pro ty, u kterých by byla investice do drahého nábytku riziková. Také se díky staršímu nábytku nemusí rodiny s dětmi strachovat, že by jejich dítě rozlilo šťávu na drahou pohovku.

Výběr bazarového nábytku

Jedním z hlavních kritérií při vybírání nábytku je funkčnost a design. Nejlepší nábytek je takový, který nám krásně ladí s interiérem, a máme z něho radost. Čím větší je možnost volby, tím snáze si v pestrém výběru najdeme ten nejvhodnější kus domů. Mylná představa většiny lidí je ta, že se v bazarech vyskytuje pouze staromódní a zastaralý nábytek. Naopak, tato představa je omyl. Zboží jde v bazarech většinou s dobu a můžete zde najít i například dva roky starý nábytek. Samozřejmostí je, že zde naleznete i stylový a nadčasový nábytek nebo zajímavý retro nábytek.

Na co si dát pozor

I když na použitém nábytku není nic špatného, někteří prodejci často nabízí i silně poškozené kusy, které drží pohromadě jen se zlomkem štěstí. Dejte si tedy pozor na:

  • nábytek, který si nebudete moci osahat ;
  • na prodejce, který Vám bude tvrdit, že je nábytek ve výborné kvalitě, i když to tak být nemusí;
  • poškozené části nábytku;
  • nábytek z měkkého dřeva;
  • na látky, které by mohly skrývat různé roztoče či bakterie;
  • možnost reklamace, která by měla být u těchto produktů samozřejmostí.

Pokud se ale budete řídit určitými pravidly a nekoupíte nábytek slepě, určitě se Vám nestane, že byste koupili nějaký vadný kus, na který přišla poslední hodinka. S trochou opatrností by vše mělo být v pořádku a vy se budete moci radovat z výhodného kousku z druhé ruky.

Profesionální přístup

Hodně lidí má z bazaru strach a má vůči němu negativní postoj, neboť se bojí, že kupují zajíce v pytli. V tomto případě je velice důležité, kde nábytek kupujete. Seriózní bazary nabízejí nábytek bez skrytých vad, dodržují záruky a poskytují přesné informace o stavu poptávaného nábytku. Těmito prioritami se řídí i naše firma. Navíc jako přepravní společnost, která zajišťuje stěhování, zajišťujeme také dopravu, což Vám ušetří mnoho starostí a času.

Doufáme, že jsme Vás přesvědčili o tom, nebát se bazaru nábytku, který někdy nabízí opravdu přívětivé kousky. Má řadu výhod, díky kterým lze tento nábytek upřednostnit před tím novým. Mezi výhody patří například:

  • nízká cena nábytku;
  • široký výběr;
  • možnost renovací podle Vašich představ;
  • nábytek s příběhem.