Pokud je před Vámi stěhování, určitě je vhodné si zvolit dobu, která pro Vás bude nejvhodnější. Vše byste si měli naplánovat, díky čemuž ušetříte čas a možná i peníze. Říká se, že je lepší vyhořet, než se vystěhovat. Uvidíte, že pří správně zvoleném postupu stěhování, se ničeho obávat nebudete a přesun na nové místo proběhne bez starostí.

Jaký den je nejvhodnější

Pokud si myslíte, že je jedno, v jaký den si stěhování naplánujete, mýlíte se. Dle statistického průzkumu si lidé objednávají přepravní společnost na pátek či sobotu. Díky takto zvoleným dnům pak mají čas celý víkend vše zařídit a stěhuje se jim snáze. Většina lidí si také bere na pátek dovolenou, aby vše stihla. Těm co ji nedostanou, pak nezbývá nic jiného, než vše zařídit pouze v sobotu a v neděli.

Konec měsíce je nejčastější

Pokud se budeme bavit o tom, v jaké části měsíce bývá stěhování nejfrekventovanější, je to spíše ke konci měsíce. V tu dobu totiž končí většina nájemních smluv a lidé potřebují odejít. Před ukončením nájemní smlouvy, kdy ještě můžete ve svém bytě přebývat, je dobré začít pomalu balit menší věci a připravovat se na ten hlavní stěhovací den. Spousta lidí využívá ke stěhování menší věcí svoje vlastní auto. Stěhovací firmy, které vše zařídí, lidé využívají při stěhování nábytku a dalších velkých kusů jako jsou:

Jaký měsíc je nejideálnější?

Ročním obdobím, které je pro stěhování nejlepší, je zajisté jaro či léto. Už není zima, je pěkné počasí a vše jde snadněji. Pro rodiny s dětmi jsou ale nejžádanější letní měsíce, neboť mají děti prázdniny a můžou přiložit ruku k dílu. V září potom přibývají vysokoškoláci, kteří se stěhují do větších měst za studiem. Pokud ale nemáte rodinu nebo jste firma, určitě je dobré se vyhnout období, které je nejvytíženější.

Poslední rada na konec

Pokud máte v plánu stěhovat se v jakýkoliv den, vyberte si hodinu někdy v časně z rána. Váš byt bude v harmonogramu stěhovací firmy na předním místě a díky tomu budete mít zajištěný přesný odjez přepravní společnosti bez žádných problémů. Pokud si naplánujete stěhování na odpolední hodinu, budete muset počítat s horší dopravní situací, tudíž i s malým zdržením.