Pokud máte doma přebytečné krabice, lepítka či fólie, nemusíte se bát, že byste je při stěhování nevyužili. K obalovému materiálu nepatří pouze krabice, do kterých se dávají drobnosti a doplňky, existuje řada pomůcek, s kterými Vám půjde stěhování samo.

Pevnější je lepší

Spousta lidí dělá to, že si na stěhování vezme krabice z obchodu, které ale často nejsou kvalitní a hrozí proto protrhnutí či zašpinění věcí. Proto se vyplatí investovat a koupit krabice na stěhování nové, které jsou většinou mnohem pevnější a disponují nosností až do desítek kilogramů. Praktické je, když budou mít krabice díry na úchyt, díky čemuž se Vám pohodlněji budou přenášet. Pořídit si můžete také plastové přepravky. Ty jsou ale většinou dražší, tudíž pokud je dále nevyužijete, moc se nevyplatí.

Krabice jsou lepší s výplní

Pokud máte knížky či oblečení, které se dá na sebe dobře naskládat, můžete je volně položit do krabice. S křehkými věcmi, jako je nádobí, parfémy či další doplňky, se ale musí zacházet mnohem šetrněji. Je dobré si pořídit nějakou ochranu a výplň do krabic, jako je například balicí papír či bublinková fólie, do které se křehké věci zabalí. Pokud nemáte balicí papír a nechcete jej kupovat, bohatě vám postačí nějaké staré noviny.

Vše důkladně utěsněte

Během stěhování jsou většinou krabice položené na sobě nebo postavené někde bokem na chodníku. Proto je dobré je mít důkladně uzavřené a utěsněné, aby se s věcmi uvnitř nic nestalo. Vhodné je také krabice barevně odlišit, díky čemuž bude vědět to, s jakou krabicí zacházet opatrně s jakou nikoliv. Také je dobré mít krabice podobné velikosti, neboť pokud budou jinak velké, budou se špatně skládat do Vašeho auta či do auta nějaké přepravní společnosti.

Šetřete místem

I při balení věcí do krabic je dobré šetřit místem. Vždy mějte v každé místnosti otevřeno několik krabic, kam budete postupně pokládat a skládat věci, jak se budou nejlépe hodit. Díky tomu skvěle ušetříte místem a plně využijete prostor. Čím méně krabic budete mít, tím se Vám bude stěhovat přehledněji a bude to lepší. Také je dobré nezapomínat na to, že finální zalepení krabic by mělo probíhat až tehdy, kdy budete vědět, že jsou zcela plné a už se do nich nic nevejde.

Profesionální pomoc

Pokud budete dodržovat základní zásady stěhování a budete se řídit našimi tipy, uvidíte, že pro Vás bude stěhování hračka. Jestliže máte nějaký větší nábytek, nebojte se využít pomocnou ruku naší stěhovací firmy, která vše zajistí za Vás, a Vy se nebudete muset už o nic starat. V rámci prováděných služeb také nabízíme k prodeji či zapůjčení veškerý obalový materiál, tudíž nebudete muset cokoliv shánět.