Pokud je před Vámi stěhování nebo jen chcete změnit prostředí ve své kanceláři, kde pracujete, vytvořte si pracovnu, kde se Vám bude přemýšlet a pracovat samo. Při vytváření nové kanceláře se bohužel nestačí spoléhat jen na vlastní pocity, neboť je důležité, aby Vás v kanceláři nic nerozptylovalo a aby bylo prostředí příjemné pro případné schůzky či porady.

Pohodlí na prvním místě

V poslední době jsou hodně moderní kanceláře typu open office, které také často využívají. Zaměstnavatelé mají představu takovou, že ušetří peníze za pronájem kanceláře a zvýší se celková efektivita. Opak je ale někdy pravdou. O čem nemůže být řeč, je totiž pohodlí pro zaměstnance. Je samozřejmostí, že vždy záleží na typu povolání, které také určuje to, jak bude kanceláře stavěná. Pokud budete chtít zvýšit produktivitu zaměstnanců, je vhodné mít kanceláře:

  • praktickou;
  • střídmou;
  • účelnou;
  • elegantní;
  • bez rušivých vjemů;
  • s dostatečným vybavením.

Jak začít?

Na zkvalitnění práce se podílejí dvě zásadní věci. Kancelářský stůl a kvalitní židle, kde se Vám bude pohodlně sedět. Pokud vybíráte nějaký kancelářský stůl, myslete na to, že brzy budete potřebovat nějaký konferenční stolek a je vhodné, aby oba kusy nábytku k sobě ladily. Pracovní stůl neumisťujte naproti oknu či u okna. Rozptylovalo by Vás dění z ulice a nepříjemné paprsky by zářily na Vás či do monitoru.

Důležitost kvalitního osvětlení

Na umělém osvětlení při koupi nešetřete. Kvalitní světlo je pro naše oči důležité, a pokud už nebude to denní, které je nejlepší, je dobré se spolehnout na prvotřídní kvalitu. Doplňky budete používat několik let, tudíž se na nich nevyplatí šetřit. Případně je můžete za nějaký rozumný peníz prodat ve výprodeji nábytku.

Doplňky, které se hodí

Pokud bude ve Vaší kanceláři více lidí nebo bude hodně navštěvovaná schůzkami, není vhodné, aby byla nějak přeplácaná osobními věcmi či extravagantní dekorací. Myslete na střídmost a eleganci. Doplňky jsou důležité, avšak důležitější je to, aby dělaly dobrý dojem. Vybírejte tedy vkusně a s rozvahou. Pokud by se jednalo o doplňky, které budete často využívat, upřednostněte kvalitu a efektivnost.

Zvažte firemní růst

Pokud víte nebo počítáte s tím, že se Vaše firma bude vyvíjet a poroste, je vhodné s tímto faktem počítat i při výběru kanceláře. Kancelář si plánujte na delší časový horizont. Vybírejte takové prostory, které Vám rozšíření umožní a vy tak nebudete muset ztrácet čas nad dalším stěhováním a využívat stěhovací firmy.