Pokud máte doma těžké břemeno jako je klavír, piano či křídlo, a potřebujete jej přestěhovat na jiné místo, neváhejte nás kontaktovat. Máme profesionální a zaškolený tým odborníků, který Vám s čímkoli poradí a pomůže. Jako přepravní společnost nabízíme:

• nejvyšší kvalitu poskytnuté služby;
• přestěhování klavírů bez poškození;
• stěhování bezpečnými a kvalitními vozy.

Klavíry a piana jsou velmi křehké nástroje a proto není dobré se do jejich stěhování pouštět sami. Člověk, který nemá vhodné zkušenosti, nedokáže odhadnout, jak je piano těžké a neví, jak je v něm váha rozložena. Při neodborné manipulaci by totiž mohlo dojít k nevratnému poškození Vašeho oblíbeného hudebního nástroje. Díky tomu, že je zadní strana těžší jak přední, může dojít při laickém zacházení k převrácení nástroje a následnému rozbití o zem. Svěřte proto Vás hudební nástroj do rukou stěhovací firmy a nebudete se muset ničeho obávat.

Jaký je postup před stěhováním?

Před stěhováním pian, klavírů či křídel je také velmi důležitá příprava. Nejprve je zapotřebí zabezpečit křehké a choulostivé části nástroje proti pohybu, stejně jako stojan na noty a víko klavíru. Poté je u piana dobré pevně převázat popruhy a zakrýt ochranným povlakem. Následně se odmontuje z křídla basová noha a křídlo se položí na jeho delší stranu. Z klavíru jsou poté následně odstraněny další dvě nohy a je pod něj vsunut posuvný stěhovací vozík. Po odstěhování klavíru na Vámi vybrané místo, se následně vše opět namontuje, postaví na všechny nohy a připraví k Vašemu hraní.

Způsoby přestěhování piana

Pokud se ptáte, jaké mohou být způsoby pro stěhování piana, je to jednoduché. Jsou dva a jedná se o standardní techniku a dále o nestandardní. Pokud máte doma schodiště, které není příliš úzké, používá se klasická standardní technika a piano se běžně vynese, pomocí vozíku a stěhovacích popruhů, po schodech dolů. Jsou ale místa, kde není možné stěhování provést. Příčinou jsou zejména úzké chodby či točivé schodiště. V tomto případě se provádí stěhování oknem pomocí speciální techniky.