Stěhování Vaší firmy není až takový problém, jak si mohou mnozí z nás vybavit. Pokud si pronajmete zkušenou a spolehlivou stěhovací firmu, která Vás přestěhuje rychle, nebude Vás to stát žádné problémy a minimální narušení chodu firmy. Pro naší firmu EuroBoxMovers je samozřejmostí přestěhování firmy v rámci celé ČR i po celé EU. Ideální je, pokud necháte vše na stěhovací firmě. Ti poskytují speciální obalové materiály a pomůcky přímo určeny pro stěhovací služby. Navíc

Vám ručí za ohleduplné a co nejbezpečnější přestěhování.

Jak tedy samotné stěhování probíhá?

Není to nic složitého. Celý proces se skládá z:

  • balení a příprav;
  • samotného stěhování;
  • montáže na novém sídle.

Nejprve je zapotřebí důkladná příprava, která zahrnuje praktické a bezpečné zabalení nábytku a věcí, odbornou demontáž, označení krabic, přípravu IT techniky či zpracování seznamu stěhovacích věcí. Poté následuje autodoprava, kdy přijedou v den stěhování stěhovací vozy, které věci naloží, upevní a bezpečně převezou na místo určení. Po vyložení věcí Vám stěhovací firma rozmístí nábytek dle Vaší potřeby a uvážení. Dále ho smontují, zapojí IT techniku a na závěr odvezou veškerý obalový materiál, který po stěhování zůstane.

Na celkový průběh stěhování dohlíží

specializovaný manažer firmy, který je také za celé stěhování odpovědný. Navíc je stěhovací firma vždy pojištěná proti případnému poškození nábytku do vysoké výše. Pokud nebudete chtít vůbec omezit chod Vaší firmy, je možné stěhování nechat na víkend, svátky či po pracovní době.

Kde všude musí firma ohlásit změnu sídla?

Pokud stěhujete celou firmu, nikoliv pouze provozovnu, je povinností ohlásit změnu sídla firmy na několika místech. Na co se tedy před

stěhováním Vaší firmy z administrativního hlediska připravit? Změnu sídla musíte ohlásit:

  • V obchodním rejstříku – Změnu sídla je nutné zaznamenat právě v obchodním rejstříku. To se provádí do 90 dnů od rozhodnutí změny sídla.
  • Na živnostenském úřadě – Zde se musí oznámit změna sídla do 15 dnů od oznámení změny sídla firmy u obchodního rejstříku.
  • Na finančním úřadě – Zde je oznámení stejné jako u živnostenského úřadu. Můžete změnu prokázat výpisem z obchodního rejstříku či doložit novým živnostenským oprávněním.
  • Na sociální a zdravotní pojišťovně – Zde se musí změna sídla provést do 8 dnů na příslušném úřadě.
  • Ve společenské a zakladatelské smlouvě – Zde se mění smlouva pouze v případě, pokud je nové sídlo podnikáním v jiném městě, než to původní.
  • U odběratelů a dodavatelů – Změna sídla je nutná oznámit i našim obchodním partnerům a firmám, kteří s námi spolupracují.